A Kind of Guise uzun süredir takip ettiğim bir marka. Münih’te kurulduğu ilk yıllarda, eski deri parçalarından yaptıkları çantalarla dikkat çekmişlerdi. Sonra hem koleksiyonları hem de kullandıkları materyaller çeşitlendi. Sadece Almanya’da üretim yapıyorlar, tedarikçileri ile muhabbet etmeden üretime geçmeyen bir yapıları var. Şehirli bir marka olmaktan çok kırsal kokusu hep üzerlerinde. Belki de çekici olan kısım da bu. Tasarımları sade, renkleri mat. Tarzları daha çok serin iklim çocuklarından.
Tasarım ve kullandıkları materyale bakınca fiyatları da Avrupa ortalamasında. Bu kısa selamlama A Kind of Guise ile daha önce karşılaşmadıysanız aklınızda hafif bir bulut bırakmak içindi. Şimdi de neden buradayız, sıra onun cevabında.

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-01

Son koleksiyonları “Turkish Delight” ile her sene olduğu gibi çizgilerini biraz daha farklılaşmışlar. İlham tabiki bizim için çok tanıdık bir yerden geliyor, İstanbul. Klasik doğu-batı karşılaşması. Tarih kokan sokakların karnından yırtınarak çıkan gökdelenler, ruhsuz beton silüetler. Çirkin yüzüne çok yaklaşmamışlar İstanbul’un. Kıyısından dolanmışlar. Tamamı Türkiye’de çekilen koleksiyon görselleri için aynı zaman da model de kullanılmamış. Rica edilmiş… Dükkan önünden geçerken, bir yerde atıştırırken abi şunu bi giysene süper olur demişler. Süper de olmuş.

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-04

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-05

Bizim sıkça gördüğümüz moda çekimlerine çok benzemeyen, samimiyeti ışıktan değil insandan alan farklı bir yaklaşım. äußerst gut

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-07

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-02

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-03

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-06

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-08

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-09

baya-iyi-a-kind-of-guise-fall-winter-2014-turkish-delight-collection-11

 

Koleksiyon  A Kind of Guise ‘de satışta. Sadece koleksiyondaki ürünlerin isimlerine bakmak için bile tıklanabilir, Çemil shirt, Kandilli Shirt, Saray Coat, Tarlabasi Blouson, Taksim Mac, Köylü Hat, Shevket Knit, Efendim Coat, Çeylan Jacket, Aylin Silk Shirt…   A Kind of Guise ‘nin  yeni satışa sunulan koleksiyonu hakkında bilgilere facebook sayfasından da ulaşabilirsiniz.

baya-iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers