Ezop’un masallarından fırlayıp şehre biraz heyecan getiren hayvan karakter Matthew Grabelsky ‘in fırçasından damlarken metro geldi. İçeride bir aslan kükremesi. Yolcular tedirgin. Saat sabahın -tabiki- beşi, ayılmadan bir şeyler çizmeli.

Grabelsky-baya-iyi-aslan

Matthew Grabelsky’in mitlerden, efsanelerden beslenen karakterleri birer birer boşlukları doldururken yeni hikayeleride şehre alışmaya hiç yabancılık çekmiyor. Ezop’un mesaj kaygılı, sonunda mutlaka bir öğüt veren masallarından da çok uzaklar. Hayatın içinde dolanıp en fazla size selam veriyorlar. Hiç olmadı adınızı soruyorlar.

grabelsky-baya-iyi-resim-ayi grabelsky-baya-iyi-resim-boga grabelsky-baya-iyi-resim-geyik grabelsky-baya-iyi-resim-kaplan

Gerçeklik akımını mitlerle birleştiren Matthew Grabelsky’in yağlı boya resimleri ilk bakışta yanlış zamanda hissi uyandırıyor, ama anlatmaya çalıştığını neyse gayet merak uyandırıyor. Amerikalı sanatçı, Houston’daki sanat tarihi eğitimi sonrası Floransa Angel Academy of Art’ta resim eğitimini tamamlamış. Resimlerinde model olarak kullandığı arkadaşlarını ve hayal kahramanlarını takip etmek için instagram hesabına bakabilirsiniz. Sergi programı da şurada.

grabelsky-grabelsky-baya-iyi-resim-11 grabelsky-grabelsky-baya-iyi-resim-model

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers