Dünyanın en ünlü müzikallerinden biri olan Cats 21 Ocak – 2 Şubat arası İstanbul’da Zorlu PSM’de olacak!

Zorlu PSM’de Kasım’da Jersey Boys’u izlemiş, röportaj ve fotoğraflar eşliğinde jersey Boys’u izlemenizi tavsiye etmiştim. Cats’i izlemenizi Jersey Boys’a göre daha da şiddetle tavsiye edeceğim çünkü Cats artık Londra West End ve New York Broadway’de oynayan bir müzikal değil, artık sadece çok nadir planlanan turnelerde görmek mümkün ve Zorlu PSM İstanbul’u Cats’in duraklarından biri yaptığı ve İstanbul’a kadar getirdiği için çok şanslıyız.

baya-iyi-cats-zorlu-psm-müzikal (3)
T.S. Eliot’un Old Possum’s Book of Practical Cats isimli şiir kitabı, Cats’i müzikale uyarlayan besteci Andrew Lloyd Webber’in çocukluğunda en sevdiği kitapmış. Keşke hepimizde en sevdiğimiz kitabı dünyaca ünlü bir müzikale çevirecek yetenek olsa! 1981’de West End’de başlayan Cats müzikali, 1982’de Broadway’e sıçramış ve aralıksız West End’de 21 yıl, Broadway’de 18 yıl oynamış. Müzikalin bu yıllarda kazanmadığı ödül kalmamış. Müzikal devam ederken tüm dünyada en uzun süredir aralıksız oynanan müzikal ünvanı vardı. Şimdi o ünvanı The Phantom of the Opera kapmış durumda.
baya-iyi-cats-zorlu-psm-müzikal (1)

Cats, bir grup kedinin yaşadıkları üzerinden aslında insanları, yaşamayı, yaşlanmayı anlatıyor. Söz konusu kediler olunca danslar süper estetik, sahneler çok haraketli. Müzikalin tüm şarkıları Webber’in Eliot’un şiirlerine yaptığı besteler. Sadece biri hariç, o da değil Cats’in, tüm dünyanın en ünlü müzikal bestesi olsa gerek; Memory! Memory Cats’in yönetmeni Trever Nunn tarafından iki Eliot şiiri arasında bir geçiş olarak özel bir sahne için yazılıyor, yine Webber tarafından besteleniyor. Memory şarkısını dünyada bilmeyen yoktur herhalde, şarkıyı hatırlamak ve Cats’i izlemek için motivasyonu toplamak için aşağıdaki videoyu hemen izlemenizi öneririm.

Cats’i gelir gelmez izleyip, daha detaylı izlenimlerimi mutlaka sizlerle paylaşmak istiyorum. Ama bugün Cats’den bahsetmemin özel bir sebebi var. 26 Aralık Perşembe 19:00’da yani yarın akşam Zorlu Center AVM’de Elle dergisi ile ortaklaşa düzenlenen bir yılbaşı partisi var. Canlı müzik, ikramlar, yılbaşı süslemeleri vs… Siz de benim gibi alışveriş ile değil, kültür-sanat ile motive olan biriyseniz, Cats müzikali biletlerini hediye kazanmak yarınki planlarınızı değiştirip rotayı Zorlu Center’a çevirmenize sebep olabilir. Bu sadece yarın için geçerli bir teklif, 300TL alışveriş yapan herkese, Cats müzikaline 2 adet bilet hediye edilecek. Henüz sevdiklerinizin yeni yıl hediyelerini almadıysanız ve haftasonuna bıraktıysanız, yarın ne işiniz varsa erteleyin bence. Herkesin hediyesini yarın alıp kendinize de 2014’ün ilk hediyesini Cats biletlerini almış olun. Yok ben yarın gidemem, hediyelerimi de önceden aldım diyorsanız Cats biletlerinizi tükenmeden almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers